disc-1085276_640

Kupujmy używany komputer

W dobie dzisiejszego postępu technologicznego komputer jest podstawowym narzędziem pracy, służy do rozrywki i komunikowania się z innymi. Zdecydowana większość osób preferuje zakup nowego sprzętu, na gwarancji, obawiając się, że naprawa laptopów łódź  mogą nie spełniać standardów najwyższej jakości. Choć ich atutem jest to, że są zdecydowanie tańsze. Warto wiec odpowiedzieć sobie na dwa pytania. Po pierwsze czy warto kupować używany sprzęt, a po drugie jakie komputery używane łódź są godne polecenia? Pamiętaj, że naprawa laptopów łódź posiada w swojej ofercie o wiele więcej, niż reperowanie komputerów przenośnych.

Na co zwrócić uwagę kupując używany komputer?

Eksperci tym, którzy decydują się na zakup sprzętu z tzw. drugiej ręki, zdecydowanie polecają komputery używane łódźstacjonarne. Są one polecane choćby z tego względu, że zdecydowanie łatwiej wymienić w nich poszczególne części, jeśli te ulegną awarii. Przy zakupie, warto kierować się nie tylko ceną, choć i ta ma na pewno ogromne znaczenie, ale także takimi czynnikami jak:

  • Jaki jest ogólny stan techniczny monitora – pod żadnym względem nie powinien mieć on tzw. martwych pikseli

  • Jaka jest pojemność dysku twardego – im większa pojemność tym lepiej.

  • Odpowiednia wielkość pamięci ram – min 1 gb, co pozwoli na prace kilku programów w jednym czasie, jak również płynną pracę układu operacyjnego.

  • Komputer musi mieć procesor min 1,3 GHz, który pozwala na korzystanie z aplikacji biurowych i multimediów.

  • Komputer koniecznie musi być wyposażony odtwarzacz płyt CD

  • Powinien także posiadać kartę sieciową WiFi, gdyż pozwala na połączenie z siecią bez użycia kabla.

  • W przypadku laptopów, bardzo ważne jest, aby bateria była w miarę wytrzymała gdyż ona zużywa się w naturalny sposób.

  • Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to czy komputer posiada oryginalną nalepkę systemu operacyjnego.

Sprawdzając dobrze, poszczególne elementy kupowanego sprzętu możemy mieć pewność, że używany komputer będzie nam służył długo. Dlatego, szczególnie ważne jest, aby kupować zawsze u sprawdzonych i zaufanych sprzedawców, którzy dają gwarancje na sprzedawany towar.